منو

محتوا

New Page 1

آيت الله محمد تقی بافقی در سال 1292 ه. ق در بافق يزد به دنيا آمد. پس از سپری کردن تحصيلات مقدماتی در زادگاه خود ، عازم نجف اشرف شد و از محضر عالمان بزرگی چون آخوند خراسانی ، سيد محمد کاظم يزدی و سيد احمد کربلايی فقه و اصول را آموخت.

در سال 1337 ه . ق به قم عزيمت نمود و در سال 1340 در شمار مدعوين از آيت الله حايری به شهر قم نقش موثری داشت و از هر گونه مساعدتی به وی دريغ نورزيد.

آيت الله بافقی در نوروز 1346 ه . ق مصادف با 1306 ه . ش هنگام ورود زنان و دختران بی حجاب رضا شاه به حرم حضرت معصومه آن ها را از ورود به حرم مطهر منع کرد که اين اقدام او موجب خشم رضا شاه شد و باعث شد تا رضا شاه خود شخصا وارد قم شود و ضمن شکنجه مرحوم بافقی در ملاء عام پس از مدتی زندان کردن او را به شهر ری تبعيد کند. وی در تبعيد گاه به سرطان گرفتار شد و در بيمارستان فيروز آباد تهران در گذشت . پيکر مطهرش را پس از انتقال به قم در مسجد بالاسر در کنار بارگاه حضرت معصومه به خاک سپردند.


اماکن زيارتی

 حرم مطهر حضرت معصومه (س)

 زندگینامه حضرت

 فضائل حضرت

زیارتنامه حضرت

تاریخ حرم مطهر

فرهیختگان حرم

شخصیتهای تاریخی حرم

ستارگان حرم 

آستانه مقدسه

 مسجد مقدس جمکران

 بقاع متبرکهلینکهای مفید

 سايت مقام معظم رهبري
 
 مجلس شوراي اسلامي
پايگاه اطلاع رساني دولت
پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور
استانداری قم
سامد
portal mardom

         

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان قم میباشد.

آدرس: قم بلوار پانزده خرداد. کوچه 7/1 تلفن : 27-37603426  نمابر : 37603425  سامانه جامع اطلاعات گردشگري ( گويا ) :  09669  پست الكترونيكي :  info@qommiras.ir