منو

اخبار
 

طرح مسائل و مشكلات گردشگري و صنايع دستي در ديدار مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي

دیدار با نماینده قم مهندس امیر آبادی

عیسی رضایی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم به همراه جمعی از هنرمندان صنایع دستی و نمایندگان انجمن های مهمانپذیرداران و مجمتع های گردشگری و واحدهای پذیرایی در صبح روز پنجشنبه بیستم فرودین ماه 94 با مهندس علی آبادی نماینده مردم استان قم در مجلس شورای اسلامی دیداری داشتند.

در این دیدار عیسی رضایی به شرح فعالیتهای نوروز سال جاری پرداختند و اظهار داشتند با توجه به اینکه استان قم، نقطه عطف مواصلاتی کشور است و هفده استان شمالی و جنوبی کشور را به یکدیگر ارتباط می دهد و شاهد حضور خیل عظیم گردشگر در این استان هستیم، برای حمایت از بخش خصوصی اقامتی و گردشگری می بایست مشارکت ادارات مختلف در بحث اسکان مسافر برنامه ریزی شده باشد. تا بتوان منافع بخش خصوصی را در ایام نوروز بیشتر مد نظر داشت.

وی در ادامه به لزوم توجه به اشتغالزایی صنایع دستی اشاره کرد و بیان داشت برای رونق هر چه بیشتر صنایع دستی در قم شایسته است نسبت به اهتمام برای ایجاد بازارچه های صنایع دستی در مکانهای مناسب اطراف هسته مرکزی شهر اقداماتی انجام شود. لیکن با مخالفتهای برخی از دستگاههای اجرایی استان از جمله شهرداری، این امر تا کنون محقق نشده است. وی اضافه کرد: فروش صنایع دستی چینی توسط دستفروشهای اطراف حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) موجب شده تا توجه مردم به صنایع دستی سنتی و اصیل ایرانی کم رنگ شود. و با رایزنی های مستمر از شهرداری خواستار جلوگیری از فروش صنایع دستی نامرغوب چینی شده ایم.

در ادامه این دیدار مهندس امیرآبادی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های نوروزی ستاد تسهیلات نوروزی و بالاخص فعالیت کمیته اسکان که ریاست آن به عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوده، اظهار داشت: سعی تلاش ما بر این است که با برگزاری جلسه ای با مدیران شهرداری و شورای شهر مسائل و مشکلات فراروی گردشگری و صنایع دستی را مرتفع خواهیم کرد.

 منبع خبري:روابط عمومیتاریخ ارسال : 1394/01/25 

printwordrss  

لینکهای مفید

 سايت مقام معظم رهبري
 
 مجلس شوراي اسلامي
پايگاه اطلاع رساني دولت
پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور
استانداری قم
سامد
portal mardom

         

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان قم میباشد.

آدرس: قم بلوار پانزده خرداد. کوچه 7/1 تلفن : 27-37603426  نمابر : 37603425  سامانه جامع اطلاعات گردشگري ( گويا ) :  09669  پست الكترونيكي :  info@qommiras.ir