منو

محتوا

New Page 1

در ذيل روايتی که قبلاً در مورد پيش گويی امام صادق (عليه السلام) از تولّد حضرت معصومه (عليها السلام) و وفات او در قم ذکر شده آمد:

«... واسمها فاطمة بنت موسی، تدخل بشفاعتها شيعتنا الجنّة باجمعهم؛

نام او فاطمه دختر موسی (عليه السلام) است که با شفاعت او، همۀ شيعيان ما وارد بهشت می گردند.»

اين روايت حاکی از عظمت مقام فوق العادۀ حضرت معصومه (عليها السلام) است، که شفاعت او شامل همۀ شيعيان خواهد شد. اين مطلب نيز شاهد گويايی بر فضايل استثنايی حضرت معصومه (عليها السلام) است.

يکی از علمای دولت آباد اصفهان، حضرت آيت الله حاج شيخ محمد ناصری دولت آبادی، از پدرش مرحوم آيت الله شيخ محمد باقر ناصری (وفات يافته) سال 1407 هـ.ق) نقل می کند: در سال 1295 هجری قمری، در اطراف قم، قحطی و خشک سالی شد، مردم به ستوه آمدند، در ميان آن ها چهل نفر از افراد متدیّن، انتخاب شده و به قم آمدند و در حرم حضرت معصومه (عليها السلام) به بست نشستند، تا شايد با عنايات و دعای آن بزرگوار، خداوند باران بفرستد.

پس از سه شبانه روز، در شب سوم يکی از آنان، مرحوم آيت الله العظمی ميرزای قمی (وفات يافته سال 1231 هـ.ق) را در خواب می بيند، ميرزا می پرسند: شما چرا در اين جا به بست نشسته ايد؟

او عرض می کند: مدّتی است در منطقۀ ما بر اثر نيامدن باران، خشک سالی و قحطی به وجود آمده است، برای رفع خطر، به اين جا پناه آورده ايم. ميرزای قمی می فرمايد: برای همين، در اين جا جمع شده ايد؟ اين که چيزی نيست اين مقدار از دست ما نيز ساخته است، در چنين نيازها به ما مراجعه کنيد، ولی اگر شفاعت همۀ جهان را خواستيد، دست توسل به طرف اين شفيعۀ روز جزا (حضرت معصومه) دراز کنيد.


اماکن زيارتی

 حرم مطهر حضرت معصومه (س)

 زندگینامه حضرت

 فضائل حضرت

زیارتنامه حضرت

تاریخ حرم مطهر

فرهیختگان حرم

شخصیتهای تاریخی حرم

ستارگان حرم

آستانه مقدسه

 مسجد مقدس جمکران

 بقاع متبرکهلینکهای مفید

 سايت مقام معظم رهبري
 
 مجلس شوراي اسلامي
پايگاه اطلاع رساني دولت
پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور
استانداری قم
سامد
portal mardom

         

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان قم میباشد.

آدرس: قم بلوار پانزده خرداد. کوچه 7/1 تلفن : 27-37603426  نمابر : 37603425  سامانه جامع اطلاعات گردشگري ( گويا ) :  09669  پست الكترونيكي :  info@qommiras.ir