منو

محتوا

New Page 1

آيت الله شهيد حسين غفاری در سال 1335 ه . ق در آذر شهر آذر بايجان به دنيا آمد. پس از فراگيری مقدمات علوم حوزوی در زادگاهش ، در سال 1365 ه .ق به حوزه علميه قم عزيمت نمود و از محضر آيات عظام فيض قمی ، سيد محمد خوانساری ، حجت ، مرعشی نجفی ، بروجردی و امام خمينی (ره) بهره برد.

آيت الله غفاری در سال 1376 ه .ق به تهران عزيمت نمود و در مسجد خاتم الاوصيا ء به اقامه جماعت و تبلغی پرداخت . هم زمان با آغاز نهضت امام خمينی (ره) فعالانه وارد ميدان مبارزه شد و در فاصله سال های 1341 و 1342 ه . ش بارها از طرف رژيم بازداشت گرديد . عق سرشار وی به امام خمينی و اعتقاد به امامت و رهبری ، شکنجه گران را به اعجاب بر می انگيخت .

سرانجام آيت الله غفاری با تحمل شکنجه های فراوان و ناملايمات بسيار ، در سال 1353 ه .ش در زندان به فيض شهادت نايل آمد و تشييع جنازه وی در قم به صحنه ای با شکوه عليه رژيم ستم شاهی تبديل شد . قبر اين شهيد عزيز در قبرستان وادی السلام قرار دارد .


اماکن زيارتی

 حرم مطهر حضرت معصومه (س)

 زندگینامه حضرت

 فضائل حضرت

زیارتنامه حضرت

تاریخ حرم مطهر

فرهیختگان حرم

شخصیتهای تاریخی حرم

ستارگان حرم 

آستانه مقدسه

 مسجد مقدس جمکران

 بقاع متبرکهلینکهای مفید

 سايت مقام معظم رهبري
 
 مجلس شوراي اسلامي
پايگاه اطلاع رساني دولت
پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور
استانداری قم
سامد
portal mardom

         

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان قم میباشد.

آدرس: قم بلوار پانزده خرداد. کوچه 7/1 تلفن : 27-37603426  نمابر : 37603425  سامانه جامع اطلاعات گردشگري ( گويا ) :  09669  پست الكترونيكي :  info@qommiras.ir