منو

محتوا

New Page 1

بيستم شهريور، سالروز شهادت شهيد محراب آيت الله حاج سيد اسدالله مدنى است. آيت الله مدنى از همان دورانى که در قم طلبه بود، مبارزات سياسى خود را آغاز نمود که به همين جهت از سوى رژيم فاسد پهلوى از قم به آذر شهر تبعيد شد. وى پس از مدتى عازم شهر مقدس نجف شد و اولين کسى بود که در جريان قيام 15 خرداد 1342 در نجف اشرف از حضرت امام(ره) تبعيت کرد و در انتشار تلگرام آيت الله حکيم به همين مناسبت نقش بسزايى داشت.

پس از پيروزى انقلاب اسلامى به دعوت مردم همدان راهى اين شهر شد و در جريان تشکيل مجلس خبرگان از سوى مردم همدان به آن مجلس راه يافت. پس از شهادت آيت الله قاضى طباطبايى، از سوى امام خمينى(ره) به عنوان نماينده امام و امام جمعه تبريز انتخاب شد.

سرانجام در همين سنگر بود که منافقين کوردل و شقى در محراب عبادت او را به شهادت رساندند. پيکر مطهرش را در جوار مرقد منور حضرت معصومه(س) در مسجد بالا سر به خاک سپردند. امام خمينى (ره) در پيامى به مناسبت شهادت آيت الله مدنى فرمود: «با شهيد نمودن يک تن ديگر از ذريه رسول الله(ص) و اولاد روحانى و جسمانى شهيد بزرگ اميرالمؤمنين(ع) سند جنايت منحرفان و منافقان به ثبت رسيد... اگر خوارج سپاه نجف از شهادت ولى الله اعظم (ع) طرفى بستند و به حکومت رسيدند، اين گروهک هاى خاين نيز به امال خبيث خود که سقوط اسلام و برقرارى حکومت آمريکايى است، مى رسند.»


اماکن زيارتی

 حرم مطهر حضرت معصومه (س)

 زندگینامه حضرت

 فضائل حضرت

زیارتنامه حضرت

تاریخ حرم مطهر

فرهیختگان حرم

شخصیتهای تاریخی حرم

ستارگان حرم 

آستانه مقدسه

 مسجد مقدس جمکران

 بقاع متبرکهلینکهای مفید

 سايت مقام معظم رهبري
 
 مجلس شوراي اسلامي
پايگاه اطلاع رساني دولت
پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور
استانداری قم
سامد
portal mardom

         

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان قم میباشد.

آدرس: قم بلوار پانزده خرداد. کوچه 7/1 تلفن : 27-37603426  نمابر : 37603425  سامانه جامع اطلاعات گردشگري ( گويا ) :  09669  پست الكترونيكي :  info@qommiras.ir