منو

محتوا

New Page 1

علامه در سال 1321 ه . ق در تبريز متولد شد . فقه اصول و حکمت را در آن جا فراگرفت و در سال 1344 ه . ق به نجف اشرف مسافرت نمود و از درس بزرگانی چون سيد ابوالحسن اصفهانی ، شيخ محمد حسين اصفهانی _ معروف به کمپانی _ و آيت الله نايينی بهره مند گشت و در عرفان تحت تعليمات عارف بزرگ آيت الله قاضی قرار گرفت.

در سال 1354 ه . ق به تبريز بازگشت  و مدتی در آن جا به تدريس و تحقيقات علمی مشغول بود، تا اين که در سال 1365 ه . ق برابر با 1325 ه . ش به قم هجرت کرد و ساليان متمادی در اين شهر به تربيت شاگردان و دانشمندانی همچون شهيد مطهری ، آيت الله جوادی آملی و ديگران همت گماشت.

خدمات ارزنده اين حکيم متاله نسبت به احيای علوم عقلی و تفسير قرآن،

زبانزد عام و خاص می باشد. وی فيلسوفی عارف و مفسری جامع به حساب می آمد که با آثار خويش جهش علمی بزرگی را در جهان حکمت و تفسير پديد آورد.

از آثار خويش جهش علمی بزرگی را در جهان حکمت و تفسير پديد آورد. از آثار وی می توان از تفسير گرانبهای الميزان در 20 جلد ، اصول فلسفه و روش رئاليسم ، شيعه ، بدايه الحکمه ، نهايه الحکمه و غيره نام برد.

علامه سرانجام در ماه صفر سال 1402 ه . ق _ آبان 1361 ه . ش به جهان ابدی شتافت مزار شريف اين فيلسوف گرانمايه در مسجد بالا سر حرم مطهر حضرت معصومه در جوار قبر آيت الله سيد احمد خوانساری می باشد.


اماکن زيارتی

 حرم مطهر حضرت معصومه (س)

 زندگینامه حضرت

 فضائل حضرت

زیارتنامه حضرت

تاریخ حرم مطهر

فرهیختگان حرم

شخصیتهای تاریخی حرم

ستارگان حرم 

آستانه مقدسه

 مسجد مقدس جمکران

 بقاع متبرکهلینکهای مفید

 سايت مقام معظم رهبري
 
 مجلس شوراي اسلامي
پايگاه اطلاع رساني دولت
پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور
استانداری قم
سامد
portal mardom

         

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان قم میباشد.

آدرس: قم بلوار پانزده خرداد. کوچه 7/1 تلفن : 27-37603426  نمابر : 37603425  سامانه جامع اطلاعات گردشگري ( گويا ) :  09669  پست الكترونيكي :  info@qommiras.ir